Šiandien ypač juntama virtuvės svarba mūsų namuose bei mūsų gyvenimuose, todėl kurdami interjero dizainą šioje zonoje, norime ne tik funkcionalumo, bet ir estetinio pasitenkinimo. Šis fenomenas matomas net pačiame namų išplanavime: seniau virtuvės kambarys dažniausiai būdavo atskira, nedidelė erdvė skirta maisto gaminimui, o šiandien virtuvė dažnai yra jungiama su valgomuoju ir su svetaine. Taip yra todėl, kad virtuvė bei valgomasis tapo pasibuvimo vieta, kurioje mėgstame leisti laiką šnekučiuodamiesi su šeima ar namų svečiais. Ši erdvė atlieka ne tik savo esminę funkciją, bet ir yra tam tikras socialinis namų centras, todėl baldų pasirinkimas čia labai svarbus, juk norime, kad būtu gražu bei patogu. Taigi į ką reiktų atsižvelgti, renkantis virtuvės bei valgomojo baldus?

Erdvės dydis. Pirmiausia svarbu išmatuoti ir gerai įvertinti erdvės dydį ir sukurti baldų išdėstymo planą. Kas tinka nedidelėje, uždaro plano virtuvėje, nebūtinai tiks atviro išplanavimo virtuvėje ir atvirkščiai. Kvadrato formos virtuvėje baldus išdėstyti yra visai paprasta, tačiau siauroje, pailgoje erdvėje gali iškilti sunkumų. Tad iš ankstosukūrus baldų išdėstymo planą atitinkamai erdvei, pasirinkti baldus bus daug paprasčiau.

Sandėliavimo baldų kiekis. Sandėliavimo baldai – įvairios spintelės bei lentynos virtuvės įrankiams, maisto produktams ir panašiai. Galite rinktis uždaro bei atviro dizaino sandėliavimo baldus, šis pasirinkimas priklauso nuo jūsų skonio, dažniausiai yra siūloma maišyti abu tipus kartu. Svarbu nuspręsti, kiek sandėliavimo baldų jums reikės. Jei kuriate visai naują virtuvės dizainą, patariama prie to ką esate suplanavę, pridėti dar trečdalį, nes su laiku virtuvėje paprastai susikaupia daiktų, kuriuos norėsi laikyti spintelėse. Jei atnaujinate seną virtuvę, orientuokitės pagal jos išplanavimą, įvertinkite ar tiek sandėliavimo baldų jums užteks, o gal reikės mažiau arba daugiau.

Virtuvės baldų medžiagos. Mediena – tradicinė, bet vis dar pati populiariausia baldų medžiaga virtuvės bei valgomojo zonoje. Dažniausiai naudojamos medienos rūšys: ąžuolas, riešutas, raudonmedis. Tačiau ne visi iš mūsų gali įpirkti ąžuolinį valgomąjį stalą. Ieškantys pigesnių medinių baldų, gali rinktis iš baldų, kurie yra pagaminti iš laminato arba faneros. Kita šiandien ypač populiari medžiaga – metalas, tai gali būti aliuminis arba plienas. Virtuvės baldai pagaminti iš metalo arba turintys metalo elementų dvelkia šiuolaikišku industriniu šarmu ir namų erdvėje atrodo labai moderniai. Kitos populiarios, modernios medžiagos – plastikas bei akrilas šiandien yra be galo tendencingos, tokie baldai paprastai yra ypač madingi bei lengvi.

Baldų užbaigimas. Kitas svarbus aspektas, renkantis baldus, kokio užbaigimo baldų norėsite savo virtuvėje. Dažniausiai susiduriama su pasirinkimu – blizgus ar matinis paviršius bus tinkamiausias kuriamoje erdvėje. Šis pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų: jei norite labai dramatiško dizaino – tam padės itin blizgūs paviršiai, o jei norite ramaus ir harmoningo dizaino – jums tiks matiniai paviršiai. Negalėdami apsispręsti, interjere galite naudoti abu šiuos paviršius, pavyzdžiui: blizgias spinteles bei matines kėdes arba atvirkščiai.

Baldų spalvos. Virtuvės baldų spalvų įvairovė atrodo neišsemiama: nuo tyriausios baltos iki šilčiausios natūralios medienos spalvos. Spalvų pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų: nuo to kas jums patinka, koks yra bendras jūsų namų interjero stilius ir panašiai. Pavyzdžiui: kuriant skandinavišką namų interjerą, baldai paprastai būna natūralios medienos spalvos arba kitų natūralių, šviesių atspalvių, žaismingumas tokiam interjerui suteikiamas per ryškesnius akcentus. Jei virtuvės apdaila (pavyzdžiui: plytelės) labai ryškios, patariama rinktis ne tokius ryškius baldus. Jei apdaila – labai paprasta ir neryški, galite žaisti su ryškiomis baldų spalvomis ir taip toliau.

Dar truputis inspiracijos

koliazas

Kėdė