Pradžia / Naujienos / Kavos staliukai: keli paprasti žingsniai, kurie padės išsirinkti stilingą svetainės baldą

Kavos staliukai: keli paprasti žingsniai, kurie padės išsirinkti stilingą svetainės baldą

Tinkamai parinktas kavos staliukas yra tikra “vyšnaitė ant torto viršaus”. Tai baldas užbaigiantis visą svetainės kompoziciją. Be estetinės užbaigimo funkcijos, šis baldas yra puiki vieta eksponuoti nedidelius interjero aksesuarus bei patogiai pasidėti kavos puodelį ar vyno taurę.

Renkantis kavos staliuką, gali kilti nemažai klausimų. Rinktis ovalo, kvadrato ar stačiakampio formos staliuką? Koks staliukas geriau: medinis ar metalinis? Kokio dydžio staliuką rinktis? Kavos staliukų pasiūla yra tikrai nemaža, pristatome kelis patarimus, kurie gali padėti išsirinkti.

Šaltinis: Room Decor Ideas

Šaltinis: Room Decor Ideas

Stilius. Rinkoje galima rasti įvairiausių kavos staliukų (skandinaviški staliukai, klasikiniai staliukai, industriniai staliukai, vintažiniai staliukai ir t.t.), tad renkantis šį baldą reikia atsižvelgti į bendrą namų ir svetainės stilių. Apsvarstykite ar svetainės erdvė jūsų namuose yra labiau formali, ar neformali erdvė; ar čia svarbiau prabanga, ar jaukumas ir panašiai. Štai jaukiame “kaimiško” stiliaus (angl. rustic) kambaryje puikiai atrodys medinis, per daug neapdirbtas kavos staliukas, o moderniame interjere – blizgaus paviršiaus metalinis staliukas.

Forma. Ovalios, kvadrato ar stačiakampio formos staliukas? Atsakymą į šį klausima gali padiktuoti jūsų gyvenimo būdas. Kvadratinio arba stačiakampio formos staliuko aštrūs kampai gali būti pavojingi mažiems vaikams, tad jeigu turite mažamečių vaikų ar augintinių, patariama rinktis apvalainą staliuką, taip išvengiant rimtesnių sužeidimų; taip pat apvalaini kampai leidžia paprasčiau judėti erdvėje.

Dydis. Renkantis staliuko dydį, labai svarbu, kad jo skalė derėtų su kitais kambaryje esančiais baldais (jis neturi būti nei per didelis, nei per mažas). Taip pat, dėl patogaus naudojimosi staliuku, svarbu tinkamai parinkti jo aukštį. Jis turėtų būti 2,5-5 cm žemesnis už sofos sėdimąją dalį.

Medžiagiškumas. Staliukų medžiagiškumas kuria atitinkamą baldo charakterį, pavyzdžiui, metaliniai staliukai gali atrodyti itin moderniai ir elegantiškai, o mediniai – jaukiai bei šiltai.

Pateikiame kelis pavyzdžius:

Staliukai su metalinėmis detalėmis

kavos staliukai

Staliukai su medienos detalėmis, kuriuos šiuo metu galite įsigyti su akcija (AKCIJOS)

staliukai medinukai